Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


„Aktivitou za zážitky“ s Pečovatelskou službou Brno-Žabovřesky

Po 07.03.2016 16:00

Díky podpoře Jihomoravského kraje vznikne projekt Pečovatelské služby Žabovřesky „Aktivitou za zážitky“. V rámci tohoto projektu bude rekonstruován dvůr objektu pečovatelské služby na Horové a vznikne tak moderní prostředí pro aktivizaci seniorů.

Venkovní prostor bude sloužit klientům pečovatelské služby, kteří zde mohou aktivně trávit čas v jarních a letních měsících. Pečovatelská služba společně s radnicí MČ Brno-Žabovřesky plánuje rekonstruovaný prostor otevřít v červnu.

„Venkovní prostor v areálu bývalé školy na ulici Horova skrývá dosud nevyužité možnosti pro aktivizační činnosti seniorů. V rámci našeho projektu bude vytvořen relaxační a terapeutický prostor tvořený pergolou s posezením, fitness prvky a zahradou určenou pro oddych a pěstování rostlin našich klientů,“ vysvětluje vedoucí odboru pečovatelské služby MČ Brno-Žabovřesky Leoš Němec.

V rámci projektu bude vybudován kruhový altán, vyvýšený záhon pro komfortní dostupnost seniorů a fitness šlapadlo pro udržování fyzické kondice klientů. Veškeré terénní úpravy budou řešeny bezbariérově s rozpočtem 350 tis. Kč.

Ing. Pavel Tyralík
starosta MČ Brno-Žabovřesky