Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Digitalizace kina Lucerna

Po 12.12.2011 00:00

Kino Lucerna, Minská 19, zahájí po dokončené digitalizaci, která probíhá od 1.12.2011, zkušební provoz ve čtvrtek 15.12.2011. Slavnostní zahájení řádného provozu se uskuteční v úterý 20.12.2011 v 17:30. Plný provoz kina pro veřejnost tak bude obnoven ve středu 21.12.2011. Divákům, kteří hodlají navštívit filmové představení ve zkušebním provozu, doporučujeme ověřit přesné informace a harmonogram filmových představení na www.kinolucerna.info nebo si zajistit informace od pracovníků kina.

Náklady na digitalizaci ve výši cca 3 400 000,- jsou hrazeny z rozpočtu MČ Brno-Žabovřesky. V listopadu t.r. proběhla rekonstrukce průčelí v ceně cca 850 000,-. Částkou ve výši 250 000,- přispěl dotační podporou Jihomoravský kraj, zbylá částka byla uhrazena rovněž z rozpočtu MČ Brno-Žabovřesky.

Kino Lucerna je majetkem statutárního města Brna, který je svěřen MČ Brno-Žabovřesky. Je nejstarším hrajícím kinem na Moravě. Svůj provoz zahájilo 29.5.1915. Zaměřuje se na diváky, kterým prostředí multikin nevyhovuje a vyhledávají klidnější a také levnější sály

Digitalizace kina nepředstavuje pouze krok k záchraně kina, ale podstatně zlepšuje kvalitu obrazu i zvuku, a to nejen při trojrozměrném 3D promítání. Zachováním kina Lucerna jsme zachránili důležitý fragment žabovřeské historie, poskytneme alternativní a levnější nabídu divákům a také možnost školám, studentům a seniorům navštívit filmová představení za příznivou cenu. Nabízí se také další využití prostor, např. k přednáškám a pořádání jiných společenských akcí. Předpokladem dalšího rozvoje je úprava interiéru, rovněž bude nutné také investovat do rekonstrukce střechy. Finanční prostředky na uvedené investice se pokusíme zajistit v dalších letech.

Mgr. Marek Šlapal; starosta MČ Žabovřesky