Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Informace z MČ Brno-Žabovřesky

Po 17.12.2012 14:42

Volba nového starosty, rozpočet 2013, investice 2012:

1. Volba nového starosty

Nový rok 2013 přináší změnu ve vedení naší radnice. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem byl zvolen do uvolněné funkce člena Rady Jihomoravského kraje pro oblast sociálních věcí, rozhodl jsem se k 31. 12 2012 rezignovat na funkci starosty městské části Brno-Žabovřesky. Jsem přesvědčen, že politika je především týmová práce. Proto jsem navrhl za svého nástupce již zkušeného komunálního politika Ing. Pavla Tyralíka a jsem velmi rád, že ho naši zastupitelé zvolili. Funkce se ujme k 1. 1. 2013. Svou rezignaci na funkci starosty rozhodně nepovažuji za útěk od odpovědnosti. Zůstávám nadále neuvolněným členem Rady MČ Brno-Žabovřesky a velmi rád se budu nadále podílet na všech důležitých rozhodnutích.

Nově zvolený starosta Ing. Pavel Tyralík se narodil v roce 1963. Je otcem dvou dcer. Vystudoval Strojní fakultu na VUT Brno. Od roku 2002 je členem ČSSD. Do Zastupitelstva MČ Brno-Žabovřesky byl poprvé zvolen v roce 2006. Po komunálních volbách v roce 2010 se stal radním městské části Brno-Žabovřesky, členem komise pro životní prostředí a rodinu a místopředsedou stavební komise.

 

2. Schválení rozpočtu

Prosincové zastupitelstvo také schválilo rozpočet městské části Brno-Žabovřesky na rok 2013. Dokázali jsme se v něm vyrovnat s propadem příjmů a garantovat zajištění nezbytných služeb ve všech oblastech samosprávy. Přestože na školství dostáváme o 2,6 mil. méně, provozní příspěvky pro školská zařízení zachováváme v úrovni roku 2012.

 

3. Investice v roce 2012

Z investic v uplynulém roce si nejvíce vážím zdařilé rekonstrukce a zateplení Mateřské školy Fanderlíkova (5,5 mil) a zahájení postupné rekonstrukce bytových jader ve výškových panelových domech (28,9 mil).

Mgr. Marek Šlapal
Starosta MČ Brno-Žabovřesky