Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Informace z MČ Žabovřesky

Po 03.03.2014 11:10

Tisková zpráva

1. Finanční situace Pečovatelské služby Brno-Žabovřesky

Pečovatelská služba Brno-Žabovřesky získala ze státního rozpočtu 1,2 mil. Kč navíc oproti loňskému roku. Celkový rozpočet byl v loňském roce 20 mil. Kč. Letošní navýšení bude využito ke zkvalitnění služeb a odstranění veškerých nedostatků, které vznikly v důsledku podceňování sociálních služeb ze strany minulých vlád.

 

2. Modernizace Pečovatelské služby Brno-Žabovřesky

Díky dotaci z Jihomoravského kraje ve výši 146 tis.Kč byly zakoupeny pomůcky pro upevňování fyzických a motorických dovedností. Byla vytvořena zóna pro sportovní a relaxační aktivity, která zahrnuje žebřiny, běžící pás, rotoped, masážní křeslo a pomůcky pro trénink rovnováhy – balanční čočky, atd. Společenská místnost byla vybavena dalšími pomůckami, jako jsou elektrické klávesy, fotoaparát, televizor a pomůcky pro zlepšení kognitivních funkcí. Pomůcky jsou plně využívány ke cvičení paměti, reminiscenční terapii a zachování slovní zásoby. Uvedené s oblibou využívají klienti Domovinky a odlehčovací služby.

 

3. Výměna otvorových prvků na školních zařízeních

MČ Brno–Žabovřesky dokončila výměnu oken a vstupních dveří v mateřských školách. Výměna se týkala MŠ Plovdivská, MŠ Gabriely Preissové, MŠ Náměstí Svornosti, a MŠ a PPP Voroněžská za celkovou cenu 7,5 mil. Kč.

 

4. Poskytnutí finančních příspěvků

Zastupitelstvo MČ Brno–Žabovřesky schválilo na svém zasedání 27.2.2014 mj. poskytnutí následujících finančních příspěvků:

 - Knihovna Jiřího Mahena, pobočka Žabovřesky 70.000,- Kč na nákup dataprojektoru pro pořádání kulturně vzdělávacích akcí a na výrobu a instalaci nových regálů na knihy

- Svaz důchodců ČR-Žabovřesky 30.000,- Kč na kulturní a společenskou činnost

- Kinematograf bratří Čadíků 8.000,- Kč na podporu MFF Cinema Mundi 2014

 

Ing. Pavel Tyralík
Starosta MČ Brno - Žabovřesky