Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Jarní aktivity v městské části Brno-Žabovřesky

Po 23.04.2012 10:49

Informace o investicích v MČ Žabovřesky.

V letních měsících bude provedeno zateplení a výměna otvorových prvků v MŠ Fanderlíkova. Výběr zhotovitele bude potvrzen na květnovém zasedání Rady MČ Brno-Žabovřesky. Předpokládaná cena činí 5 mil. korun, vzhledem k otevřenému výběrovému řízení lze očekávat cenu o něco nižší. Cílem realizace tohoto projektu je nejen provozní úspora, ale především zvýšení estetické úrovně mateřské školy a oprava stávajících stavebních nedostatků. I přes zmíněnou investiční akci se ve spolupráci s ředitelkami našich mateřských škol podařilo zajistit provozní pokrytí celého prázdninového období s výjimkou posledního srpnového týdne.

V současné době probíhá revitalizace zahrady Mateřské školy Gabriely Preissové. Iniciativa k provedení této revitalizace vzešla od rodičů, kteří zajistili účelový finanční dar ve výši 77 tisíc korun. Městská část přispěla částkou 300 tisíc korun a děti se dočkají nových hracích prvků a nových spojovacích chodníků pro herní využití.

Digitalizace kina Lucerna, kterou jsme provedli v prosinci loňského roku, se osvědčila. Zatímco v prvním čtvrtletí 2011 navštívilo kino Lucerna 5 266 diváků, v letošním prvním čtvrtletí se jednalo o 8 291 diváků. K tomuto výsledku přispěla také úspěšná spolupráce s organizátory festivalu Cinema Mundi.

Dne 26. května od 14 hodin se na Makovského náměstí uskuteční tradiční Jarní slavnost. Jako obvykle v první části programu vystoupí děti z žabovřeských škol a místních spolků a pro děti a jejich rodiče bude připraveno mnoho soutěží , ve kterých vyhrává každý. Další program obstarají například Pedro and banditas – mistři Evropy 2010 ve westernové show. V podvečer vystoupí známá skupina Poutníci, závěr bude patřit skupině The Fireballs. Tradiční závěrečnou tečkou bude ohňostroj. Náklady na tuto akci nepřekročí 150 tisíc korun.

Dobře si uvědomujeme, že prostor, ve kterém se konají kulturní a společenské akce, si zaslouží přiměřenou údržbu a co největší míru estetické úrovně. Proto jsme se rozhodli v druhé polovině dubna provést částečnou rekonstrukci atria uprostřed náměstí. Plocha kolem zeleně byla předlážděna a v rámci revitalizace zeleně byly přesazeny květiny a v nejbližších dnech bude založen nový trávník. Na jaře tohoto roku jsme také uskutečnili rekonstrukci obřadní síně. Náklady na obě akce činí cca 200 tisíc korun.

Jsme rádi, že naše žabovřeské reprezentativní prostory stále vyhledávají snoubenci z celého Brna jako místo uzavření sňatku. A také zájem rodičů o uvítání jejich dětí do života právě v naší obřadní síni neklesá.

 

Mgr. Marek Šlapal
Starosta MČ Brno-Žabovřesky