Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Marek Šlapal: Nedopustíme omezování sociálních služeb v Jihomoravském kraji

Ne 16.09.2012 22:12

Tisková konference 10. 9. 2012: Na dnešní tiskové konferenci České strany sociálně demokratické představil odborný mluvčí ČSSD pro sociální oblast Marek Šlapal programové priority pro nadcházející volby do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje. Sociální demokraté si kladou jako svůj primární cíl zachovat a dle ekonomických možností zlepšovat stávající nabídku sociální služeb na území Jihomoravského kraje.

„Je bohužel smutnou pravdou, že prioritou je pro nás v tuto chvíli tento systém ochránit, abychom zabránili jeho oklešťování v důsledku škrtů centrální vlády a naopak ho mohli dále rozvíjet. Jsem proto velice rád, že se nám již podařilo například získat téměř 600 milionů korun z evropských fondů na zabezpečení sociální péče o občany Jihomoravského kraje,“ zdůraznil Marek Šlapal.

Pro ČSSD je, kromě záchrany samotného systému sociální služeb v Jihomoravském kraji, také zajištění spravedlivého financování služeb, které jsou v jeho rámci poskytovány. Za klíčové ČSSD pak považuje, aby byly dostupné prostředky rozdělovány spravedlivě a rovnoměrně jak mezi poskytovatele z neziskové, nestátní sféry, tak z té krajské či státní.

„U projektů sociální péče klademe velký důraz na zabezpečení dlouhodobého financování, protože velmi dobře víme, jakým problémům musí jejich provozovatelé čelit, pokud nemají alespoň základní garanci financování na několik let dopředu,“ vysvětlil Marek Šlapal.

Sociální demokraté si také uvědomují stárnutí populace, a proto již nyní vzniká a v dalších letech vznikne dalších více jak 500 lůžek v nových zařízeních pro seniory. „Zároveň chceme i nadále rozvíjet projekty rodinných a Senior pasů, které v poslední době zaznamenali ohromný nárůst uživatelů. V obou projektech je nyní na území Jihomoravského kraje téměř 130 tisíc držitelů těchto pasů a chtěli bychom jim nabídnout rozšíření služeb a slev, které na své pasy získají,“ dodal Marek Šlapal.