Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


MČ Žabovřesky: Vnitroblok v novém kabátě

Po 26.10.2015 11:14

Rada městské části zadala zpracování nadčasového dokumentu, tzv. Generel veřejných prostor, který popisuje veškerý volně dostupný prostor, který může v Žabovřeskách občan využívat. První rekonstrukční záměry na sebe nedaly dlouho čekat.

Již příští rok na podzim se rozběhnou rekonstrukční práce ve vnitrobloku při ulicích Pod Kaštany, Kounicova, Šumavská, Tábor. V plánu je rozdělit práce na dvě etapy, v nichž se bude postupně renovovat celý prostor.

V rámci rekonstrukce komunikací budou vyměněny chodníky, stáří některých z nich dosahuje i 70 let, položeny nové povrchy vozovek, zpřehledněno dopravní značení a především dojde k navýšení parkovacích stání.

„Trendem posledních let je navýšení automobilové osobní dopravy a je normální, že každá rodina vlastní automobil. Není cestou před tímto faktem zavírat oči, je třeba se k tomu postavit čelem a pomoci občanům řešit problém s parkováním u jejich domovů. V rámci rekonstrukce vnitrobloků tak bude navýšena parkovací místa ze současných 133 na 249,“ uvádí starosta MČ Brno-Žabovřesky Pavel Tyralík

Kromě rekonstrukce komunikací a navyšování parkovacích míst proběhne i úprava místní zeleně. Vzhledem k nedalekému hřišti na Šelepce zde nebudou prvoplánově umístěny hrací prvky, ale prostor bude sloužit jako klidová zóna pro starší občany, kteří v této lokalitě bydlí. V plánu je hřiště na pétanque, karetní stolky či tzv. komunikační posezení.

Pavel Tyralík
Starosta MČ Brno-Žabovřesky