Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Počítačová gramotnost pro žabovřeské seniory

Po 07.03.2016 18:00

Rada městské části Brno-Žabovřesky vypsala od ledna 2016 Počítačové kurzy pro dříve narozené. Ve spolupráci se ZŠ Sirotkova jsou kurzy pro žabovřeské seniory zdarma.

Kurz je nastaven na 10 lekcí, během kterých se účastníci seznámí s bezpečným využíváním internetu a vytvářením jednoduchých dokumentů. V jednotlivých lekcích se senioři naučí pracovat s internetovými portály, přes které mohou nakupovat, vyhledat si spoj prostřednictvím jízdních řádů, používat aplikaci pro mapy, založit si vlastní e-mailovou schránku a používat tak internetovou korespondenci stejně jako sociální sítě a další možnosti komunikace či si vyhledat novinky na zpravodajských serverech. 


„Při vyhlášení byl o kurz obrovský zájem. Proto jsme se rozhodli, že jej několikrát zopakujeme. Lektorem je učitel informatiky ze ZŠ Sirotkova, kterému pomáhají žáci 8. a 9. tříd a všechny strany jsou maximálně nadšené. Pan učitel je upřímně nadšen, jak zodpovědně se frekventanti z řad seniorů k přípravě na jednotlivé lekce staví,“ popisuje starosta MČ Brno-Žabovřesky Pavel Tyralík.

 

Z kapacitních důvodu je kurz limitován čtrnácti účastníky.  ZŠ Sirotkova počítá s otevřením dalších dvou běhů ještě do konce školního roku.
Kurz probíhá vždy ve středu od 15.30 do 16.30 hodin. Škola nabízí seniorům využívat školní počítače, které jsou připojeny na internet i v době odpoledního volného provozu pro žáky v počítačové učebně.
 

Ing. Pavel Tyralík
starosta MČ Brno-Žabovřesky