Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Rozšíření služeb Pečovatelské služby MČ Brno-Žabovřesky a Pečovatelka roku

Po 07.03.2016 11:00

Jihomoravský kraj, spolu s příspěvkem zřizovatele, umožnil žabovřeské pečovatelské službě rozšířit pečování v domácnostech seniorů v pracovní dny i na odpolední hodiny.

„Jihomoravský kraj přispěl naší pečovatelské službě na provoz 600 tis. Kč a díky tomu můžeme zabezpečit plnou péči i v odpoledních hodinách. Nově tak pečujeme v pracovních dnech od 7 do 19 hodin. V této době je také k dispozici sociální pracovnice, která pomůže zajistit sociální služby pro uživatele a poskytne poradenskou činnost,“ uvádí starosta MČ Brno-Žabovřesky Pavel Tyralík. 

Kromě rozšíření péče a aktivit pro klienty Pečovatelské služby není zapomenuto ani na zaměstnance. Ti poskytují přímou obslužnou péči nebo sociální poradenství. Důkazem toho, že žabovřeská pečovatelská služba dbá i o kvalitu pracovního života svých zaměstnanců je i to, že dva roky po sobě získali pracovníci pečovatelské služby Brno-Žabovřesky ocenění v celostátní soutěži „Pečovatelka roku“, a to v kategorii terénní pracovník a v kategorii sociální pracovník.

Ing. Pavel Tyralík
starosta MČ Brno-Žabovřesky