Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Ukliďme Česko respektive Ukliďme Žabovřesky

Po 20.04.2015 11:39

V městské části Brno- Žabovřesky se podle mapingu iniciativy Ukliďmě Česko nachází největší černá skládka v Brně. I radnice a občané Žabovřesk se tak rozhodli připojit v sobotu 18. dubna k této akci.

Skvělý projekt Ukliďme Česko a systém pro mapování černých skládek na území České republiky, který tato ekologická iniciativa vyvinula, odhalil, že i na území naší městské části máme černou skládku. Bohužel se ukázalo, že u nás v Žabovřeskách je dokonce největší černá skládka v Brně. Tato se rozkládá necelého půl kilometru od oficiálního sběrného střediska, což je na celé záležitosti asi nejvíce nepochopitelné.

Proto jsme se spolu s našimi občany rozhodli také v sobotu přiložit ruku k dílu a zatočit alespoň s tím, co bude v našich silách,“ říká starosta MČ Brno-Žabovřesky Pavel Tyralík.

Úklid se uskutečnil od zastávky Bráfova až po garáže na ulici Bráfova. Společnost PIONS s.r.o. zajistila pití a drobné občerstvení pro účastníky. Sraz byl naplánován v sobotu 18. dubna o půl desáté u radnice na Horové 28. Všechny pomůcky jako jsou pytle a rukavice byly k dispozici. „Odvoz nasbíraného odpadu zajistí MČ Brno-Žabovřesky,“ dodává Tyralík.

Ing. Pavel Tyralík
starosta MČ Žabovřesky