Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Vedení Žabovřesk schválilo memorandum o sociálním bydlení

Pá 15.04.2016 15:44

Sociální politika a sociální bydlení je v Brně velké téma. Žabovřeská radnice poskytuje sociální bydlení už celé roky, a to především pro plnoleté uživatele Dětského domova Dagmar, který v Žabovřeskách sídlí.

Nově chystá žabovřeská radnice podepsání memoranda o spolupráci na sociálním bydlení s dalšími subjekty. „V memorandu tak budou spolupracovat čtyři partneři městská část Brno-Žabovřesky, již zmíněný Dětský domov Dagmar a nově také sdružení Práh a Armáda spásy,“ uvádí starosta MČ Brno-Žabovřesky Pavel Tyralík.
Cílem tohoto dlouhodobého projektu je podpora realizace sociálního bydlení, které je založeno na principech uměřenosi a postupnosti. Uvedenė organizace mají dlouholetou praxi a jejich doporučení jsou zárukou, že uchazeči o bydlení prošli přípravou a v případě problémového chování o bydlení opět přijdou.
Toto ujednání vychází ze společného přesvědčení, že je nezbytné zprostředkovávat sociální pomoc v oblasti bydlení adresně, a to jak s ohledem na individuální potřeby občanů, ale především na jejich reálné moznosti i na možnosti městské části.
Memorandum bude pilotně sjednáno na dva roky, v případě zájmu všech zúčastněných je zde možnost jeho prodloužení formou dodatku. Všechny subjekty
by měly spolupracovat především v rovinách vzájemné pomoci při řešení problematiky sociálního bydlení, vytváření podmínek pro vhodné sociální začleňování v rámci území městské části Brno-Žabovřesky, prezentace konceptu sociálního bydlení v rámci MČ či provádění analýz a monitoringu současného stavu sociálního bydlení v Žabovřeskách.

Pavel Tyralík
starosta MČ Brno-Žabovřesky