Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Žabovřesky

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Žabovřesky a kandidátech ČSSD za Brno-Žabovřesky.

 


Žabovřesky: chodníky dostanou zámkovou dlažbu

St 14.09.2011 00:00

Brno - Žabovřesky - Vychodilova, Bezejmenná, Voroněžská, Záhřebská a Královopolská. Právě v těchto ulicích v brněnských Žabovřeskách se lidé dočkají opravy některých chodníků. Už letos na podzim

?Vybrali jsme investora. Práce začnou do čtrnácti dnů. Mohou být hotové do konce října,? sdělil žabovřesský starosta Marek Šlapal.

Radnice městské části za ně podle Šlapala celkem zaplatí přibližně sedm set tisíc korun. ?Komise dopravy z našeho úřadu si udělala vycházku po Žabovřeskách a vytipovala ty nejzanedbanější chodníky. Právě ty opravíme,? vysvětlil starosta.

Ačkoliv jde podle něj o menší práce, dostanou chodníky úplně nový povrch. ?Budou mít zámkovou dlažbu. Aby vypadaly pěkně na pohled,? dodal Šlapal. Radnice ovšem podle něj bohužel nemá peníze na opravy všech zanedbaných chodníků nebo parkovišť. Nutnou opravu podle Šlapala potřebuje například parkoviště v Plovdiské ulici.

Narozdíl od vedení městské části už město Brno žádnou opravu chodníků v Žabovřeskách neplánuje. ?Až příští rok dojde k opravě chodníků například v Jindřichově, Vychodilově, Lužické, Náhorní a Zábranského ulici. Vše bude ale také záviset na rozpočtu města,? upozornila mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

zdroj: www.brnensky.denik.cz; Klára Žídková; 14. 9. 2011